Ereksiyon Sorunu (iktidarsızlık)

Ereksiyon sorunu, İktidarsızlık, sertleşme sorunu isimleriyle de anılır. İktidarsızlık nedir, iktidarsızlık problemi, iktidarsızlık tedavisi nasıl olur gibi sorulara cevap arıyorsanız dikkatli okuyun! Erektil disfonksiyon ( ereksiyon problemi , sertleşme problemi , iktidarsızlık ) , Kronik prostatit (Prostat iltihabı , idrarda yanma ) , Peyronie ( penis plağı, eğrilik ) probleminiz mi var?  Bizimle iletişime geçin. Burada esas olay cinsel birleşmenin sağlanması için penis sertliğinin yeterli olmaması veya varolan sertliğin devam ettirilememesi durumudur. Bu bir çok sebeple olabilir, sebepler içersinde büyük bir bölümünü damarsal problemler oluşturur. Günümüzdeki yeni teknolojik gelişmeler ışığında yeni keşfedilen ilaçlar , aletler sayesinde sağlıklı bir cinsel yaşam sağlanabilmektedir. ESWT işlemide günümüz teknolojisinin iktidarsızlık sorunu tedavisine kazandırdığı bir üründür. ESWT sayesinde penis kan akımı artırılarak cinsel birleşme için yeterli penis sertliğinin sağlanması amaç edinilmiştir.

Özellikle 40 yaş ve üzerinde görülen ve yaş ile birlikte artış gösteren sertleşme sorunu yine bu yaşlarda görülen birçok hastalığa eşlik etmektedir. Kalp-damar hastalıkları, yüksek kolesterol ve kan yağı (dislipidemi), şeker hastalığı, hipertansiyon gibi kronik hastalıklar Sertleşme sorunu için önemli risk faktörleri olarak kabul edilmektedir. Bu hastalıklara ek olarak düşük fiziksel aktivite, sigara, alkol, obezite gibi faktörler de sertleşme sorununa neden olabilir.

​Yaşlanma ile birlikte erkek hastalarda prostat rahatsızlıkları ile beraber serleşme sorunu çok sıktır. İleri yaştaki hastalarda şeker hastalığı, hipertansiyon ve metabolik sendrom gibi ilave durumlar neticesinde gelişen kronik inflamasyon ve steroid hormon dengesizliği tabloyu daha da kötüleştirmektedir.

İşlem süresi yaklaşık 30 dakikdır. İşlem haftada 1 kez olmak üzere toplam 6 hafta sürmektedir. Tedavinin süresi sertleşme sorununun ağırlığına göre belirlenmektedir. ESWT işlemi penis içinde yeni damarların oluşumuna yol açarak penise kan akımını artırır ve bunun sonucunda peniste sertleşmenin daha güçlü olması sağlanır.

ESWT işleminin etkinliği ve başarısı konusunda bilimsel makalelerde hafif ve orta derecedeki sertleşme problemlerinde %70 başarı oranı belirtilirken, ağır dereceli hastalığı olanlarda başarı oranı %60’ın üzerinde olarak belirtilmektedir.

ESWT Tedavisi Nedir?

Şok Dalga Tedavisi (ESWT) son 10 yıldır kalpte iskemik kalp hastalığı tedavisinde başarı ile kullanılmakta ve yeni damar oluşumuna neden olarak kanlanmayı artırdığı belirtilmektedir. Aynı teknoloji sertleşme bozukluğu tedavisinde de kullanılmak üzere planlanmıştır. Penise direkt uygulama şeklinde kullanılan ESWT tedavisi haftada 1 gün olarak toplam 4 - 6 hafta olarak uygulanmaktadır. Süre sertleşme sorununun ağırlığına göre belirlenmektedir. Uygulama penisin farklı bölgelerine şok dalgalarının uygulanması şeklindedir. Hastada herhangi bir ağrı, penis içinde ve cildinde zedelenme , morarma gibi yan etki olmamaktadır. Hasta işlem sonrası günlük işine devam edebilmektedir

İşlem muayene odası şartlarında yapılabilmektedir ve hastanın hastanede yatması gerekmez. ESWT , doktor veya teknisyen tarafından uygulanabilmektedir. İşlem sırasında anestezi veya ağrı kesici uygulamaları gerekmez, işlem sırasında ve sonrasında ağrı olmaz. İşlemin bildirilen bir yan etkisi yoktur.

ESWT İşleminin Diğer Yöntemlerden Farkı Nedir?

Sertleşme sorunu kişinin kendine olan güvenine zarar verip, kişinin iş, okul ve / veya sosyal hayattaki başarısına kötü yönde etki edebilmektedir. Sertleşme sorunu tedavi edilmesi gereken bir sağlık problemidir.

Sertleşme sorununda yeni damar oluşumu sağlayarak penis sertliğinin sağlandığı ESWT yönteminde işlem , belli gün ve sayıda yapılmaktadır. ESWT (penise şok dalga tedavisinde) her ilişkiden önce uygulanması durumu yoktur. İşlem 6 seans uygulanmakta ve tedavi bu şekilde sonlandırılmaktadır. Bu işlem 6 haftalık bir dönem içerisinde uygulanmaktadır. İşlem esnasında ve sonrasında ağrı olmamaktadır ve her seansı 30 dakika kadar sürmektedir. Bu tedavideki amaç hastanın penis içi damar gelişimine ye yeni damar oluşumuna yardımcı olmak ve böylece penise gelen kan akımını artırarak ereksiyon kalitesini artırmaktır.