Ereksiyon ilaçlarına ve Erektil Disfonksiyona Karşı En İyi Alternatif

Ereksiyon ilaçlarına ve Erektil Disfonksiyona Karşı En İyi Alternatif

Ereksiyon problemi “Erektil disfonksiyon  (ED) ”için Ekstrakorporal Şok Dalgası Terapisi, oral ereksiyon ilaçlarına kıyasla erektil disfonksiyon için daha güvenli ve etkili bir tedavidir!

ESWT - Erektil Disfonksiyon İçin İlaçsız, İnvaziv Olmayan Bir Tedavi

Mevcut istatistiklere göre, ED veya erektil disfonksiyon (Ereksiyon problemi , Sertleşme problemi , iktidarsızlık ) çok yaygın bir sorundur. Yaşı 35'ten fazla 4 erkeğin 1'inde ED ile ilgili sorunlar var ve 55'in üzerindeki erkeklerin% 50'den fazlası ED' bildiriminde bulunmaktadır. Ereksiyon ilaçları bu alanda kullanılmalarına rağmen, bir çok kişi ED için ilaçsız tedavi tercih etmektedir.

Bu insanlardan bazıları, kalp rahatsızlığı için ilaç kullandıkları için oral ED ilaçları alamazlar. Diğerleri, Ereksiyon ilaçları kullandıklarında meydana gelen sonuçlara göre "hayal kırıklığına uğrarlar" ve ED ilaçlarıyla ilgili sorunlarla ya da masraflarıyla karşılaşmak istemiyor.

Bu insanların probleminin çözümü ve alternatif bir ED tedavisi isteyen herkes için, ESWT tedavisi ED için cevap olabilir. Elektro-Şok tedavisi veya ekstrakorporeal şok dalga terapisi (ESWT) olarak da bilinen şok dalgası tedavisi, kan akışını iyileştirmek ve ED'ye yol açabilecek hasarları tersine çevirmek için şok dalgaları kullanır.

Shockwave ED'li Erkeklere Nasıl Yardımcı Olabilir?

Bu tür tedavilerin teknik terimleri "ekstrakorporeal şok dalgası tedavisi" veya ED için Şok Dalga Tedavisi (ESWT) 'dir.

Temelde bu tedavi tekniğinde , penisinizdeki kan akışını artırmak için şok dalgaları kullanır, ve bu nedenle "vaskülojenik" erektil disfonksiyon için ideal bir tedavi yöntemidir. Vaskülojenik ED , öncelikle penise kan sağlayan damarların daralması ile oluşur.

 

ED için ESWT tedavisinde, titreşen dalgalar penisin içinde yaşlandıkça daralmaya meyilli olan kan damarlarını açar. ESWT, yeni kan damarlarının büyümesini de uyarır. Artan kan akışı, daha uzun, daha güçlü ve daha sürdürülebilir ereksiyona neden olur.

Buna ek olarak, ED için düşük yoğunluklu şok dalgası tedavisinin penis içindeki "büyüme faktörlerinin" serbest bırakılmasını teşvik ettiği gösterilmiştir. Bu büyüme faktörleri aynı zamanda "neovaskülarizasyon" ya da penis ve sertleşen doku boyunca yeni kan damarlarının oluşmasına yol açar.

ESWT , Sertleşme problemi için ne kadar etkili?
Klinik çalışmalarda, ED için şok dalgası tedavisi, diğer tedavilere iyi cevap vermeyen erkekler için bile etkili olduğu kanıtlandı. Journal of Sexual Medicine'de yayınlanan yeni bir araştırma, ESWT tedavisi gören tüm erkeklerin erektil disfonksiyonda bir miktar iyileşme gösterdiğini ortaya koydu. Çalışmaya katılan oral ED ilaçlarını kullanan erkeklerin büyük bir kısmı önemli iyileşme sağlamış ve ESWT tedavisinden aylar sonra bile ilaç kullanmaya gerek duymamaktadır.

ESWT ile Ereksiyon problemi Tedavisinin Sonuçları Ne Kadar İyi?
Herhangi bir tıbbi prosedürde olduğu gibi, ESWT ile bireysel olarak sonuçlarınız değişecektir, ancak birçok erkek, ED tedavisi için tek bir şok dalgasıyla önemli sonuçlar elde ettiğini gördük.

ED için ESWT Tedavisi:
Herhangi bir ilaç içermez ve ameliyatsızdır
Herhangi bir yan etkisi yoktur . Her bir tedavinin yalnızca 30 dakika sürdüğü, ESWT den başka basit bir işlem bulunmamaktadır?
Günlük hayatınızı kesintiye uğratmadan uzun süreli sonuçlar sağlar
Erektil disfonksiyonun hafifletilmesine ek olarak penis boyutunu iyileştirebilir.

ED tedavisinin maliyeti ve sonuçları?
ED için şok dalgası tedavisinin maliyeti hakkında endişe etmek yerine, ESWT'nin "maliyet etkinliği" hakkında düşünmelisiniz. ED için ESWT tedavisinin sonuçları 2 yıl veya daha uzun sürebilir ve yeniden yapılandırılması için pahalı ilaçlara gerek yoktur!

Ereksiyon probleminiz var ilaçlarla hayal kırıklığına uğradıysanız. Kalp hastalığı, şeker hastalığı veya yüksek tansiyon gibi bir rahatsızlığınız varsa, oral ED ilaçlarının çoğunu alamazsınız demektir. ED için ilaçsız, güvenli ve etkili bir alternatif tedavi arıyorsanız , ESWT aradığınız şey olabilir.